Oświadczenie KS Polonia Głubczyce

Oświadczenie

W związku z ogromną ilością różnych informacji, mitów, plotek, pomówień oraz faktów, jakie krążą wokół Polonii Głubczyce w ostatnim czasie, pragnę odnieść się do kilku kluczowych kwestii dotyczących funkcjonowania klubu.

Trener Wojciech Lasota ma pełne poparcie Zarządu i jego praca na stanowisku trenera w ogóle nie jest zagrożona. Trener Lasota podjął się trudnej misji, która wymaga czasu. Kierownictwo klubu zapoznało się ze spostrzeżeniami trenera z ostatnich meczów jak i całego okresu szkolenia zawodników. Wnioski i propozycje dalszej pracy mają pełną aprobatę Zarządu.

Warsztat pracy trenera jest bardzo wysoko oceniany przez Zarząd i zawodników. Klub ma pełne zaufanie do jego osoby jak i obranego modelu prowadzenie drużyny.

Trener Lasota jest jednym z lepiej ocenianych trenerów pracujących w Polonii w ostatnim czasie.

Zespół po awansie do III ligi został przebudowany. Cześć zawodników zrezygnowała z gry w Polonii. Skład został uzupełniony, tak, aby pokryć i uzupełnić ubytki kadrowe. Realia, w jakich funkcjonuje klub, pozwoliły na budowę zespołu, który działa w ramach jasnego i określonego poziomu finansowego. Transfery były robione na miarę możliwości klubu. Kwoty wynagrodzeń są wyważone i nie zaburzają wypracowanych ustaleń z zawodnikami. W klubie nie ma kominów płacowych.

Zespół został zbudowany na zawodnikach praktycznie lokalnych z małymi wyjątkami dotyczącymi Opola i Raciborza.

Zawodnicy, którzy wywalczyli awans, w dużej mierze zostali w klubie i teraz walczą w meczach III ligi.

Awans do III ligi związany jest z wyższym poziomem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Klub w miarę możliwości realizuje założone sobie cele. To, czy Polonia w III lidze będzie rok, dwa czy pięć nie zaburzy jej funkcjonowania, a doświadczenie, jakie zbierze będzie procentowało na kolejne lata. Rywalizacja na wyższym poziomie sportowym to też widowisko dla kibiców. Możemy mierzyć się z zawodnikami, którzy niejednokrotnie grali na szczeblu ekstraklasy,
czy I i II ligi. To nobilitacja dla naszej młodzieży, która pokazuje, że ciężka praca popłaca i że w przyszłości też mogą zagrać na tym szczeblu rozgrywek.

Polonia to też grupy młodzieżowe. W tym sezonie młodzież Polonii będzie występowała w następujących kategoriach wiekowych: juniorzy mł., trampkarze, młodzicy, orlicy, żacy i skrzaty.

Jak widać, teraz została utworzona drużyna trampkarzy, która rozpocznie rywalizacje w swojej lidze.

Klub Polonia funkcjonuje na określonych zasadach. Podejmowane decyzje są wyważone.

W pełni ponoszę odpowiedzialność za funkcjonowanie klubu. Wszystkim niestety się nie dogodzi.... Proszę to uszanować. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, inne wizje klubu, to ja to szanuje, ale pewne rzeczy będą działały na określonych zasadach. Krytykę też przyjmę, ale musi być konstruktywna i poparta faktami. Tworzenie mitów, podsycanie atmosfery, wicie planów mało realistycznych po prostu będzie ignorowane.

Ze sportowym pozdrowieniem,

KS Polonia Głubczyce